Centrum Medyczne PZU Zdrowie Polmedic to największa radomska sieć placówek zdrowotnych, złożona z siedmiu oddziałów. Nowo otwarty budynek przy ul. Granicznej 24 jest najnowocześniejszy pod względem wnętrz i wyposażenia spośród wszystkich lokalizacji. Placówka oferuje usługi medyczne z zakresu konsultacji specjalistycznych, diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej. Na miejscu znajdują się urządzenia, za pomocą których pacjent może skorzystać m.in. z badań: RTG, USG, KTG, densytometrii oraz badań alergologicznych.

- Niewątpliwie największymi zaletami Centrum Medycznego PZU Zdrowie Polmedic w Radomiu jest wspaniała kadra medyczna i nowoczesny sprzęt. Wierzę, że bardziej zaawansowana technologia daje komfort i satysfakcję lekarzowi, jak również pomaga dokładniej i szybciej diagnozować różnego rodzaju schorzenia. Dużym walorem są także mądrze zaprojektowane wnętrza, w których rodzice oraz ich pociechy będą czuć się bardziej komfortowo – powiedziała Julita Czyżewska, prezes PZU Zdrowie.

Dodatkowym atutem placówki są wnętrza zaprojektowane zgodnie ze standardami wizualnymi PZU Zdrowie, czyli w sposób sprzyjający dobremu samopoczuciu pacjentów. Do wykończenia placówki użyto drewnianych elementów ocieplających przestrzeń oraz ozdobnych tapet nawiązujących do tradycji medycyny herbarium. Z myślą o najmłodszych w części pediatrycznej została przygotowana specjalna strefa z interaktywnymi grami. Dla ich rodziców z kolei stworzono pomieszczenie, w którym można swobodnie przewinąć i nakarmić dziecko, a także podgrzać posiłek.

- W centrum naszej uwagi zawsze stoi pacjent, jego potrzeby i oczekiwania. Zależy nam, aby i dorośli i dzieci czuli się zaopiekowani, dobrze leczeni i wyjątkowo potraktowani, stąd tak duży nacisk kładziemy nie tylko na profesjonalną kadrę lekarską, ale i mądrze zaprojektowane wnętrza – deklaruje Aleksandra Agatowska, Członek Zarządu PZU Życie S.A.

Obecnie PZU Zdrowie posiada w swojej ofercie 2 200 placówek partnerskich w ponad 570 miastach w Polsce, a od kilku lat buduje własną sieć liczącą blisko 100 placówek medycznych, m.in. w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Katowicach, Częstochowie, Radomiu, Płocku i Opolu. Kolejne otwarcia planowane są jeszcze w tym roku.