Jednym z podstawowych sposobów zdiagnozowania choroby lub jej pierwszego stadium – osteopenii – jest densytometria. W Centrum Medycznym PZU Zdrowie Polmedic wykonywana jest przy pomocy densytometru – nowoczesnego urządzenia Lunar Prodigy Primo. Najczęściej stosowaną metodą jest tzw. dwustopniowa absorpcjometria rentgenowska (DXA), w której wykorzystywana jest bardzo niewielka wiązka promieniowania rentgenowskiego. Badanie odbywa się w pozycji leżącej i zazwyczaj trwa ok. 20 min. Wykonuje je wykwalikowany technik RTG. Warunkiem zapisu na badanie jest skierowanie wystawione przez lekarza specjalistę. 
    

Przed rozpoczęciem badania Pacjent musi zdjąć wszelkie metalowe elementy: biżuterię, dodatki bądź części garderoby wykończone metalowymi wstawkami. Wyniki badań są gotowe od razu po zakończeniu. Należy udać się z nimi na konsultację do poradni osteoporozy w Centrum Medycznym PZU Zdrowie Polmedic przy ul. Granicznej 24. 
Tam Pacjent otrzyma kompleksową opiekę – od wykonania densytometrii na najnowocześniejszym sprzęcie po szybką konsultację i analizę wyników. 
Lekarze konsultujący w poradni osteoporozy to:

  • lek. Ewa Sobieska, specjalista chorób wewnętrznych i endokrynologii
  • lek. Jerzy Zahorski, specjalista ortopedii i traumatologii.

Badania densytometryczne wykonywane są w poniedziałki, wtorki, środy i piątki od 8:00 do 14:00 po wcześniejszym zapisie, natomiast bez zapisu skorzystać można w środy od 14:00 do 19:00. Zapisy przyjmujemy w placówce lub pod nr 48 386 90 60. 
Cena jednego badania densytometrycznego to 60 zł.

Centrum Medyczne PZU Zdrowie Polmedic
Pracownia RTG
ul. Graniczna 24
T: 48 386 90 60